Header decorative image
Kir Żałobny

Manta najlepsza!

Podczas Mistrzostw Śląska 10-latków w Pływaniu w Dąbrowie Górniczej reprezentacja UKS  „Manta” pokazała prawdziwie mistrzowski poziom! W sumie zawodnicy do Rudy Śląskiej wrócili z 6 medalami indywidualnymi. Na krytej pływalni Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków zameldowało się ponad 300 pływaków z 30  klubów sportowych.

Świetny medalowy dorobek UKS „Manta” to w dużej mierze zasługa dziewczyn z rocznika 2007. Czterokrotnym Mistrzem Śląska 10-latków została Marta Poppe. - Nie miała sobie równych na 50 m stylem dowolnym, 100 i 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym. Czterokrotny tytuł Mistrza to rzadkość - to już naprawdę dominacja na Śląsku – mówi Piotr Czyżak, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Manta” z Kochłowic.

Vice-mistrzem Śląska na 100 m stylem dowolnym została Michalina Skudlik. Na tym samym dystansie i tym samym stylem Kamil Szafarczyk wypływał  trzecie miejsce.  W sumie rudzcy zawodnicy z rocznika 2007 zdobyli 6 medali indywidualnych.

W mistrzostwach udział brała: Kinga Nowara, Wiktoria Drażyk, Maja Szykowska, Maja Kloza, Karolina Kuberek, Alicja Boruta, Natalia Proksza, Maciek Grychtoł i Maciek Pinkawa. - Prawie we wszystkich konkurencjach, w których startowali ustanowili swoje rekordy życiowe. Wielu z nich w paru startach uplasowało się na wysokich miejscach (pierwsze piątki lub dziesiątki na Śląsku)  zdobywając punkty dla klubu – zdradza Czyżak.

Na koniec pierwszego bloku prawie 10-godzinnych mistrzostw oraz na koniec drugiego bloku zawodów, reprezentantki UKS „Manta” dwukrotnie stawały na najwyższym stopniu podium w wyścigach sztafetowych. Sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Nowara Kinga, Maja Szykowska, Michalina Skudlik oraz Marta Poppe oraz sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Nowara Kinga, Wiktoria Drażyk, Michalina Skudlik i Marta Poppe  były bezkonkurencyjne.

Rywalizacja medalowa  zakończyła się pierwszym miejscem dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Manta” z Kochłowic.