Kir Żałobny

Mam 6 lat

Mam 6 lat

Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Miejskie Przedszkole nr 20 znalazły się wśród placówek najbardziej przyjaznych 6-latkom. Rady Rodziców tych dwóch pinstytucji zostały laureatami wojewódzkiego szczebla konkursu „Mam 6 lat”, który po raz 3 organizowany jest przez Ministra Edukacji Narodowej.


Celem konkursu jest promocja najciekawszych inicjatyw podejmowanych przez uczniów i ich rodziców, by w placówkach oświatowych stworzyć przyjazne dzieciom środowisko. Do konkursu zgłaszane są prace w postaci filmików, listów, prezentacji multimedialnych, wierszy, czy prac artystycznych. W tym roku nagrodzono prace konkursowe w trzech kategoriach: rada rodziców przedszkola, rada rodziców szkoły, oraz kategoria uczeń dla uczniów klas I-III, którzy rozpoczęli edukację w wieku 6 lat. - Dzięki takim konkursom widzimy przedszkole, czy szkolę oczami dzieci i jest to bardzo głębokie i pouczające doświadczenie – podkreśla Anna Krzysteczko. - Dowiadujemy się, na co najmłodsi zwracają największą uwagę, co im się podoba, a czego się obawiają. Bardzo ważny jest dialog podejmowany poprzez takie działania zarówno z uczniem, jak i jego rodzicami. Efektywna współpraca z gronem rodzicielskim gwarantuje dobrą atmosferę w placówce, no i dobre wyniki w nauce – podkreśla zastępca prezydent miasta. Ze szczególnym podziękowaniem zwróciła się do rodziców Krystyna Szumilas, pomysłodawczyni konkursu, była minister edukacji narodowej, która również podkreślała ważną rolę rodziców w prawidłowym funkcjonowaniu szkoły, czy przedszkola.

Rada Rodziców Miejskiego Przedszkola nr 20 otrzymała wyróżnienie w kategorii rady rodziców przedszkoli za prezentację o przyjaznym przejściu z przedszkola do szkoły, natomiast Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 20 zajęła 2 miejsce w kategorii rady rodziców w szkole  za prezentację o sześciolatku w przyjaznej szkole.

- Jesteśmy bardzo dumni, że praca z naszej szkoły została tak wysoko oceniona- mówi Katarzyna Szuba, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20. – Praca w postaci filmu powstała, żeby zareklamować szkolę oraz przekonać 6-latków, jak fajnie jest w naszej szkole, a rodziców, że ich dzieci będą w szkole bezpieczne i to dobry krok rozpocząć ich szkolną edukację w wieku 6 lat – dodaje.


- Przyznane w konkursie „Mam 6 lat” nagrody to nie jedyny powód do zadowolenia, które ostatnio dostarczyły nam placówki oświatowe – mówi Anna Krzysteczko. – Szkoła Podstawowa nr 24  znalazła się w gronie placówek, które otrzymają dofinansowanie w programie „Razem Bezpieczniej”. W tym roku zgłoszono do programu 109 projektów, a 37 z nich zakwalifikowano do realizacji. SP nr 24 otrzyma 76.250 złotych, z czego 20% zapewni miasto. Realizowany projekt nosi tytuł „Bezpieczny Podopieczny”, a zaplanowane w ramach jego realizacji działania skupiają się na dwóch obszarach: „czas wolny z pasją”, czyli efektywna organizacja czasu wolnego m.in. z rajdami górskimi i grą w szachy oraz „ratuj mnie kto może”. W ramach tego działania organizatorzy zakładają cykl szkoleń dla rodziców, nauczycieli i uczniów, praktyczne warsztaty w zakresie ratownictwa przedmedycznego, które zostaną zorganizowane we współpracy z pogotowiem ratunkowym, GOPR, WOPR oraz strażą pożarną.

Foto: Damian Karwacki, Kuratorium Oświaty w Katowicach

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter