Header decorative image
Kir Żałobny

LV sesja Rady Miasta

Kolejnym gościem sesji był Jerzy Paja ? przyjęty do grona Rycerzy Jasnogórskiej Bogurodzicy. - Chcę aby moja
obecność na sesji była świadectwem udziału rudzian w Rycerstwie Jasnogórskim. Cieszę się, że mogę służyć i pomagać ludziom niosąc pomoc w przeróżny sposób ? opowiadał Jerzy Paja.

 

Rada Miasta wyraziła również uznanie dla wyróżnionych podczas tegorocznej gali Laury Umiejętności i Kompetencji: Prezydenta Rudy Śląskiej Andrzeja Stani, laureata Platynowego Lauru ?Pro Publico Bono?, Prezesa Śląskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego Pawła Błażycy, który otrzymał Złoty Laur w kategorii ?Udana inwestycja? oraz Prezesa Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Jarosława Kani, który odebrał Złoty Laur w kategorii ?Polskie przedsiębiorstwo? przyznany GPW.

 

- Ten laur byłby niemożliwy, gdyby nie ludzie, którzy swoją pracą przyczynili się do sukcesów miasta, gdyby nie radni tej i poprzednich kadencji ? powiedział Prezydent Andrzej Stania.


Po części uroczystej radni wysłuchali sprawozdania z pracy Prezydenta Miasta oraz przystąpili do podejmowania uchwał. M.in. postanowili wnieść udziały do kapitału zakładowego Szpitala Miejskiego i zobowiązali Prezydenta Miasta do objęcia odpowiedniej ilości udziałów w spółce Szpital Miejski. Zadecydowali o zwiększeniu udziałów Miasta w kapitale zakładowym TBS Ruda Śląska, które planuje w bieżącym roku rozpoczęcie inwestycji na działce przy ul. Kokota. Powstanie tam około 50 mieszkań pod wynajem. Radni nadali Gimnazjum nr 13 imię Roberta Schumana i postanowili o przystąpieniu Miasta Ruda Śląska do programu ?Uczenie się przez całe życie? (LLP). Celem programu jest rozszerzanie współpracy europejskiej i wymiany w dziedzinie edukacji.

 

Radni nadali nazwy ulica Orla ? drodze wewnętrznej, będącej odgałęzieniem ulicy Jastrzębiej oraz ulica ks. Stanisława Bisty ? drodze wewnętrznej stanowiącej odgałęzienie ulicy Radoszowskiej. Ponadto Rada Miasta przyjęła Miejski Program Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego ?Razem Bezpieczniej? Miasta Ruda Śląska na lata 2010-2011.

 

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter