Header decorative image
Kir Żałobny

Łucznicy po finale Pucharu Polski

Bogata w trofea dla zawodników UKS „GROT” Ruda Śląska była finałowa runda Pucharu Polski łucznictwie terenowym FIELD, rozegrana w Bytomiu 9 sierpnia.

Rekordowa frekwencja - blisko 100 zawodników, w tym reprezentanci Polski na Mistrzostwa Świata w Łucznictwie Terenowym FIELD WA w Chorwacji – sprawiła, że rywalizacja była zacięta. Mimo tego rudzianie w większości ukończyli zawody na czołowych miejscach w ostatecznych klasyfikacjach poszczególnych kategorii sprzętowo - wiekowych.

W kategorii „łuk klasyczny – kadetka” pierwsze miejsce zajęła Patrycja Boniek, a trzecią lokatę wywalczyła Justyna Wyciślik. Kategorię „łuk klasyczny – kadet” zdominował Bartłomiej Rymarz, natomiast Sebastian Ziętek musiał tym razem zadowolić się 2 pozycją. W kategorii „łuk klasyczny – junior” pewne zwycięstwo odniósł Mateusz Porębski, pokonując swojego brata Szymona. Nasz trzeci zawodnik startujący tej kategorii Seweryn Gandor zajął 5 lokatę.

W kategorii „łuk bloczkowy – junior” bezkonkurencyjny okazał się Paweł Wichary. Agnieszka Taras, nasza jedyna reprezentantka w kategorii „łuk klasyczny – seniorka”, stanęła na 2 stopniu podium. Zawodnicy UKS „GROT” w kategorii „łuk klasyczny – senior” musieli tym razem zadowolić się lokatami poza podium. 4 lokatę zajął Adam Ścibski, a o jedno oczko niżej sklasyfikowano Romana Franika. W tej samej kategorii Tomasz Nazim zajął 13 pozycję, natomiast Maciej Gnacy był ostatecznie 16.

W kategorii „łuk bloczkowy – senior” 6 miejsce zajął Adam Stolorz, a dwaj pozostali reprezentanci UKS „GROT” zajęli odpowiednio: Paweł Tobijański – 10 miejsce, Paweł Kieruzel – 12 miejsce. Michał Kopeć i Maciej Dzikowski (kategoria „łuk bloczkowy OPEN – senior”) zostali ostatecznie sklasyfikowani na pozycji 5 oraz 6.

Po zsumowaniu wyników ze wszystkich rozegranych rund z pierwszego miejsca w generalnej klasyfikacji Pucharu Polski w Łucznictwie Terenowym FIELD WA za rok 2014 mogli cieszyć się Sebastian Ziętek w kategorii „łuk klasyczny – kadet” oraz Roman Franik w kategorii „łuk klasyczny – senior”. Drugą lokatę zajęła Agnieszka Taras w kategorii „łuk klasyczny – seniorka”, natomiast na trzecim stopniu podium stanęła Patrycja Boniek w kategorii „łuk klasyczny – kadetka”, a także Michał Kopeć w kategorii „łuk bloczkowy OPEN – senior”. Na 4 pozycji klasyfikacji generalnej swoje kategorie zakończyli Justyna Wyciślik oraz Bartłomiej Rymarz, natomiast 5 lokaty zajęli: Adam Ścibski i Maciej Dzikowski. Maciej Gnacy został ostatecznie sklasyfikowany na pozycji 6.