Baner z programem Dni Rudy Śląskiej 2024.
Kir Żałobny

Komunikat ws. naboru do przedszkoli

Komunikat ws. naboru do przedszkoli

W związku z zakończeniem naboru i wykorzystaniem wolnych miejsc w naborze podstawowym na rok szkolny 2018/2019 nie odbędzie się rekrutacja uzupełniająca do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Rudzie Śląskiej.

Rekrutacja do rudzkich przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi rozpoczęła się 6 marca 2018 r.  Miasto przygotowało ok. 4 500 miejsc w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Od 19 lutego do 26 lutego 2018 r. ok. 3000 tys. rodziców złożyło deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego w nowym roku szkolnym swoich pociech w dotychczasowych przedszkolach.

W wyniku rekrutacji do wybranych przez rodziców przedszkoli nie dostało się ok. 170 dzieci. Po złożeniu przez dyrektorów przedszkoli i oddziałów przedszkolnych do Prezydenta Miasta Ruda Śląska list dzieci nieprzyjętych (zgodnie z prawem mają na to czas do 15 maja 2018 r.) rozpocznie się proces wskazywania przez Prezydenta Miasta Ruda Śląska miejsc dzieciom, które nie zostały przyjęte w wyniku rekrutacji.

Rodzice dzieci, które wzięły udział  w rekrutacji i nie dostały się do żadnego z wybranych przez nich przedszkoli, listem poleconym dostaną wskazanie Prezydenta Miasta Ruda Śląska do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, które dysponuje jeszcze wolnymi miejscami i zapewni możliwość korzystania dziecka z wychowania przedszkolnego od 1 września 2018 r. Przedszkola nie podlegają rejonizacji, dlatego Prezydent Miasta Ruda Śląska może wskazać rodzicom inne publiczne przedszkole, oddział przedszkolny w szkole podstawowej, które może przyjąć dziecko, niekoniecznie te, do którego o przyjęcie ubiegali się rodzice dziecka.

Miasto robi wszystko, aby zgodnie z prawem oświatowym zapewnić miejsca wszystkim chętnym dzieciom 3, 4 i 5-letnim dostęp do wychowania przedszkolnego.

Dzieci, które nie wzięły udział w rekrutacji, w przypadku powstania wolnych miejsc mogą być przyjęte przez dyrektora przedszkola we wrześniu 2018 r.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter