Kir Żałobny

Jestem bezpieczna! [FILM]

Jestem bezpieczna! [FILM]
Uśmiech zadowolenia i pewności siebie  malował się na twarzach rudzianek, które wzięły dziś udział w szkoleniu z samoobrony, organizowanym z okazji Dnia Kobiet. Dzięki tej niecodziennej akcji mieszkanki Rudy Śląskiej dowiedziały się, jak skutecznie obronić się w sytuacji niespodziewanego zagrożenia.

Bardzo podobało mi się to szkolenie, bo nauczyłam się różnych ciekawych chwytów, dzięki którym będę mogła obronić się, kiedy ktoś mnie zaatakuje. Poza tym, to bardzo miły i oryginalny prezent z okazji Dnia Kobiet -  stwierdziła Agata Wylężek, jedna z uczestniczek szkolenia. - Zaprezentowane ćwiczenia zachęciły mnie do kontynuowania kursu samoobrony i na pewno też skuszę się, jeśli jeszcze kiedyś będzie organizowana taka podobna akcja – dodała rudzianka.

Podczas szkolenia prowadzonego pod okiem trzech instruktorów: Marka Partusia, Romana Dymka oraz Piotra Muca, panie dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, na temat tego, jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy ktoś może zagrozić ich bezpieczeństwu. - To, czego dzisiaj się panie nauczyły, to tylko najprostsze i najłagodniejsze formy, które można zastosować w przypadku niespodziewanego zagrożenia. Pamiętajcie jednak, że są bardzo skuteczne i dobrze zastosowane mogą pomóc w momencie, kiedy ktoś chce zagrozić waszemu bezpieczeństwu – przestrzegał Marek Partuś, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej. - Ważne jest też to, żeby być sprawną fizycznie i nie zaniedbywać różnych ćwiczeń sprawnościowych, bo one zwiększają szansę na obronę – dodał.

Okazało się także, że damska torebka wcale nie musi być tylko dodatkiem do kobiecego stroju, ale może posłużyć jako skuteczna broń. - Każda z pań ma zawsze przy sobie torebkę, która może stać się narzędziem obrony. Dzięki temu zyska się kilka dodatkowych minut na ucieczkę. Wydaje się to śmieszne, ale w chwili zagrożenia naprawdę może bardzo pomóc – mówił Marek Partuś.

- Szkolenie zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie i cieszę się, że taka akcja została zorganizowana w naszym mieście. Teraz będę czuła się bezpieczniej i już na pewno nie będę bała się chodzić wieczorem po ulicach – zaznaczyła Patrycja Stylec, uczestniczka zajęć z samoobrony. - Na szczęście jeszcze nigdy nie znalazłam się w sytuacji, żeby ktoś mnie zaatakował, ale gdyby tak się stało, to wydaje mi się, że mimo stresu i strachu, poradzę sobie i będę umiała się obronić. Wiedza, którą tu zdobyłam bardzo dużo mi daje – dodała.

Dla wielu kobiet taki sposób spędzenia ich  święta był okazją nie tylko do poznania technik samoobrony, ale także do zawarcia nowych znajomości oraz zrelaksowania się. - Ta akcja to bardzo dobry pomysł na świętowanie Dnia Kobiet i mam nadzieję, że w przyszłym roku też coś podobnego zostanie zorganizowane – zaznaczyła radna Barbara Wystyrk – Benigier. - To nie było tylko zwykłe szkolenie z zakresu samoobrony, ale także przyjemna gimnastyka i spędzenie części dnia w miłej i wesołej atmosferze – podkreśliła.

To nie pierwszy raz, kiedy przedstawiciele rudzkich służb mundurowych podjęli się szkolenia w zakresie samoobrony. Na początku  roku rozpoczął się kurs dla pielęgniarek ze Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Piętnaście kobiet przeszło cykl pięciu zajęć, podczas których dowiedziały się przede wszystkim, jak w miarę możliwości obezwładnić agresywnego pacjenta.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter