Header decorative image
Kir Żałobny

Jak rozwiązać problem odpadów w naszym mieście? 

Konferencja była skierowana przede wszystkim do  uczniów placówek oświatowo ? wychowawczych w Rudzie Śląskiej. Szkoła Podstawowa Nr 13, która od wielu lat działa na rzecz ochrony środowiska w naszym mieście, tradycyjnie w marcu organizuje w Urzędzie Miasta konferencję. Wieloletnia współpraca Stowarzyszenia ?EcoTerra? z pedagogami ?trzynastki? pozwoliła na wypracowanie wspólnego planu edukacji ekologicznej. Podczas konferencji uczniowie rudzkich placówek mieli okazję przedstawić audytorium swoje spostrzeżenia, a także propozycje działań na rzecz ochrony środowiska w naszym mieście.

 

Spotkanie było również doskonałą okazją do przedstawienia działań organizacji pozarządowych na rzecz ochrony środowiska. - W edukacji ekologicznej nie chodzi tylko o wpajanie uczniom regułek ekologicznych, chcemy zdecydowanie aktywizować uczniów oraz ich opiekunów inicjując rożne działania ekologiczne. Pokazać, że środowisko naturalne jest dla nas ważne i że w naszym mieście są podejmowane działania ekologiczne ? powiedziała Agnieszka Kominek, Prezes Zarządu Stowarzyszenia ?EcoTerra?.


Tegoroczna konferencja rozpoczęła roczny projekt Stowarzyszenia ?EcoTerra?. Oprócz tego w ramach projektu na rok 2010 zaplanowano: konkurs ekologiczny, realizację programu ?Społeczna sieć monitoringu środowiska? oraz przedsięwzięcie plenerowe ? Rudzkie Dni Recyklingu.


Bliższe informacje: Agnieszka Kominek, Prezes Zarządu Stowarzyszenia ?EcoTerra?, tel. 519 183 999.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter