Header decorative image
Kir Żałobny

Brązowy mikst

Justyna Wyciślik i Bartłomiej Rymarz z UKS „Grot” Ruda Śląska zdobyli brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Młodzików w Łucznictwie w kategorii mikstów.

23 i 24 marca w Jasienicy  najlepsi młodzi zawodnicy walczyli o tytuł Halowych Mistrzów Polski Młodzików na rok 2013. W szranki zawodów stanęło ponad 200 zawodniczek i zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. 5-cio osobową reprezentację wystawił także UKS „Grot” Ruda Śląska. Rudzką drużynę w czasie zawodów reprezentowali:  Justyna Wyciślik (kategoria „Młodziczka”), Bartłomiej Rymarz i Marcel Pilarek (kategoria „Młodzik”) oraz Mateusz i Szymon Porębscy (kategoria „Młodzik Starszy”).

W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się strzelania kwalifikacyjne. Dla zawodników z Rudy Śląskiej zakończyły się one pomyślnie, ponieważ wszystkim udało się pewnie awansować do niedzielnych rund indywidualnych.

Niestety, niedzielna rywalizacja nie była już tak udana w wykonaniu reprezentantów UKS „Grot”. Poza Mateuszem Porębskim, który swój pierwszy pojedynek wygrał bardzo wyraźnie, pozostali zawodnicy solidarnie nie przebrnęli 1 rundy. W II rundzie Mateusz Porębski dopasował się do swoich kolegów klubowych i choć walczył dzielnie, po wyrównanym boju uległ późniejszemu złotemu medaliście mistrzostw, kończąc swój udział w zawodach na 1/8 finału. Tym sposobem zajął ostatecznie 12 miejsce.

Ostatnią szansą na poprawę humorów rudzkich zawodników był start mikstu w składzie: Justyna Wyciślik i Bartłomiej Rymarz. Zawodnicy zaprezentowali się znakomicie, a przeciwnicy zatrzymali ich dopiero w półfinale, dzięki czemu odebrali z rąk organizatorów dyplomy i brązowe medale za zajęcie 3 miejsca w Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików.