Header decorative image
Kir Żałobny

Brązowa Natalia!

Natalia Strzałka brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich Młodzieży Nanjing 2014! Medal wywalczony w Chinach jest jednym z trzech zdobytych w tym roku przez zawodniczkę ZKS SLAVIA Ruda Śląska w turniejach rangi międzynarodowej.

Natalia, jako jedyna przedstawicielka polskich zapasów na MIO w Nanjing, wyleciała do Chin z całą Polską Misją Olimpijską. Na start na olimpijskich matach przyszło jej jednak czekać 15 dni. Po losowaniu, rywalkami rudzianki okazały się: Rosjanka Daria Shisterova (Wicemistrzyni Europy Kadetek), Merey Duisenova z Kazachstanu  (Wicemistrzyni Azji Kadetek) oraz reprezentantka Ekwadoru Leonela Ayovi Parraga (Mistrzyni Ameryki Kadetek i brązowa medalistka Mistrzostw Ameryki Juniorek).

W pierwszym pojedynku z zawodniczką z Kazachstanu Natalia od początku do końca dyktowała warunki zwyciężając zdecydowanie przez położenie na łopatki w drugiej rundzie. Kolejną przeciwniczką Polki była Ekwadorka, która postawiła trochę trudniejsze warunki pojedynku, ale i z nią Natalia sobie poradziła odnosząc zwycięstwo punktowe 7:3.  W półfinale naprzeciw rudzianki stanęła reprezentantka Rosji Daria Shisterova. -  Rosjanka do turnieju olimpijskiego przygotowana była fenomenalnie, nie startowała w Mistrzostwach Świata, aby w Chinach osiągnąć szczyt formyi udało jej się to znakomicie. Natalia nie sprostała tak doskonale dysponowanej rywalce przegrywając przez położenie na łopatki w drugiej rundzie pojedynku i pozostało jej tylko powalczyć z całych sił o medal brązowy – wspomina trener „Slavii” Tomasz Garczyński. Przeciwniczką Polki w walce o brąz była Koreanka Chae Rin Park, która w zdecydowanie słabszej grupie B zajęła drugie miejsce. Pojedynek był jednostronny i rudzianka zwyciężyła już w pierwszej jego odsłonie przez położenie na łopatki.

- Natalia zdobywając brązowy medal Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, udowodniła, że jest zawodniczką  światowego formatu – podkreśla Garczyński. Natalia tego roku stawała na podium Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, a teraz także Igrzysk Olimpijskich. W swojej kategorii wagowej - 70 kg - jest jedyną zawodniczką, która dokonała tej sztuki, bowiem zarówno Daria Shisterova z Rosji, jak i Niemka Nicole Amman mają po dwa medale.

Igrzyska Olimpijskie Młodzieży to międzynarodowe zawody sportowe dla młodzieży od lat 14 do 18 organizowane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Na dzień przed zakończeniem igrzysk w Chinach reprezentacja Polski wywalczyła 6 medali – pięć złotych oraz jeden brązowy wywalczony przez Natalię Strzałkę.

[Zdjęcie z walki pochodzi z oficjalnej strony Olimpiady]

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter