Header decorative image
Kir Żałobny

Bo lubią biegać

Bo lubią biegać

Dziś (1 kwietnia) na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej rozpocznie się cykl treningów w ramach ogólnopolskiego programu „BiegamBoLubię”. Zajęcia będą się odbywać w każdy poniedziałek o godz. 19.00.

- Na godzinne treningi zapraszamy wszystkie osoby, które chcą rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną, pobiegać, poćwiczyć, niezależnie od stopnia zaawansowania. Przyświeca nam zasada, że biegamy, bo lubimy, bo bieganie to poprawa samopoczucia i wzmocnienie kondycji - tłumaczy trenerka Beata Androsz. Biegowe spotkania potrwają do 11 listopada.

„BiegamBoLubię” to akcja zapoczątkowana w radiowej „Trójce" w czerwcu 2010 roku przez  byłego lekkoatletę Pawła Januszewskiego, który obecnie jest prezesem fundacji  „Wychowanie przez Sport". Obecnie jest realizowana w ponad 80 miejscach na terenie całego kraju. Udział w programie jest bezpłatny. Jego koordynatorką w Rudzie Śląskiej jest Zuzanna Radecka-Pakaszewska.

- Pomysł na włączenie  Rudy Śląskiej do tego programu powstał w czasie, gdy stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Bytomiu był jeszcze w trakcie budowy - tłumaczy Beata Androsz, prowadząca treningi.

Warto dodać, że celem biegowych zajęć na stadionie lekkoatletycznym jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, a zajęcia prowadzone są przez wykfalifikowanych trenerów lekkoatletyki. Podczas zajęć, oprócz treningów biegowych, wykonywane są różnorodne ćwiczenia sprawnościowe, koordynacyjne, gimnastyczne. Program zajęć jest dostosowany do uczestników i nastawiony na osoby o różnym poziomie zaawansowania (głównie na osoby początkujące). W zajęciach uczestniczyć mogą osoby powyżej 16. roku życia. Młodsze muszą być pod opieką dorosłych. W tym roku w Polsce akcja „BiegamBoLubię” zorganizowana została już po raz dziesiąty.

Więcej informacji na stronie: www.biegambolubie.com.pl

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter