Header decorative image
Kir Żałobny

Bliżej mieszkańców 

Na co dzień w Biurze Obsługi Mieszkańców ? - Urząd w Centrum Handlowo ? Rozrywkowym PLAZA można zdobyć nie tylko informacje o mieście, ale także załatwić kilkanaście spraw m.in.: zarejestrować działalność gospodarczą, złożyć wnioski do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami oraz Urbanistyki i Architektury, złożyć pisma a także zgłosić interwencje. Z czasem katalog spraw będzie się powiększał.

 

? Coraz większe tempo życia, a co za tym idzie ciągły brak czasu, skłoniły nas do podejmowania działań ułatwiających mieszkańcom załatwienie spraw w urzędzie, dlatego postanowiliśmy otworzyć ten punkt ? tłumaczy Andrzej Stania, Prezydent Miasta Ruda Śląska. ? Wcześniej zdecydowaliśmy się na wydłużenie godzin pracy samego urzędu, wdrożyliśmy SEKAP, czyli elektroniczny obieg dokumentów oraz znacznie rozbudowaliśmy zawartość strony internetowej, na której dostępnych jest ponad 80 wniosków i formularzy.

 

15 listopada na rudzkich ulicach pojawiły się plakaty z napisem ?5 grudnia Urząd Miasta Ruda Śląska przenosi się do CHR Ruda Śląska PLAZA?. Kampania miała na celu zainteresować mieszkańców. - Kampania promocyjna była niecodzienna, bo sam ? - Urząd w Rudzie Śląskiej jest projektem innowacyjnym ? tłumaczy Grażyna Marasek z Wydziału Rozwoju Miasta, który jest odpowiedzialny za kampanię. - Dla mieszkańców zamieściliśmy na plakacie numer telefonu, pod którym można zdobyć więcej informacji.


Bliższe informacje: Grażyna Marasek ? Wydział Rozwoju Miasta, tel. 32 2486 281 w.1201, kom. 515 191157.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter