Kir Żałobny

Bezpłatne badania tomografii komputerowej

Bezpłatne badania tomografii komputerowej

Pracownia Helimed zaprasza na bezpłatne badania tomografii komputerowej w ramach programu „Wczesnego Wykrywania Raka Płuc”. Badania profilaktyczne zwiększają szanse na skuteczne wyleczenie choroby.Oferta kierowana jest dla osób w wieku 55-75 lat, które narażone są na ekspozycję czynników rakotwórczych (azbest, beryl, produkty przemiany węgla kamiennego), jak również dla „zdrowych” palaczy oraz osób z nowotworowym wywiadem rodzinnym. Co ważne, w badaniu mogą brać udział osoby, które nie chorowały na choroby płucne w przeciągu ostatnich pięciu lat i nie miały wykonywanych badań radiologicznych płuc.
Zachęcamy wszystkich rudzian, którzy stwierdzili u siebie któryś z powyżej wymienionych czynników, do skorzystania z szansy bezpłatnych badań!

Rak płuc jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym, wciąż zbyt późno wykrywany, a skuteczność jego leczenia jest niewielka. Lekarze alarmują: większość chorych zgłasza się do nich tak późno, że nie można im już pomóc. Dlatego tak istotne jest przeprowadzenie badań profilaktycznych, które zwiększają szanse na skuteczne leczenie. Badanie tomografii niskodawkowej jest najbardziej skutecznym narzędziem wykrywania raka płuc. Umożliwia zobrazowanie przekroju płuc, wykorzystując promieniowanie rentgenowskie. Podczas badania pacjent układany jest na specjalnym stole, który jest przesuwany do wnętrza aparatu.

Program jest w całości finansowany przez Ministerstwo Zdrowia, a więc zarówno lekarz jak i pacjent nie ponoszą kosztów tego badania. Realizowany jest od sierpnia do końca listopada 2012 roku. Pacjenci objęci tym programem otrzymują krótkie terminy na badanie. Wszelkich informacji i rejestracji udzielają konsultanci HELIMED pod numerami telefonów: 801 98 40 40 lub 785 86 87 88.

Pracownia Helimed mieści się w Katowicach, na ul. Panewnickiej 65. Badania objęła patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska – Grażyna Dziedzic.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter