Kir Żałobny

Aquadrom otwarty

Aquadrom otwarty

- Aquadrom został otwarty – tymi słowami parę minut po godzinie 12.00 Grażyna Dziedzic, prezydent miasta otworzyła najnowocześniejszy park wodny na Śląsku.

W południe Aquadrom otworzył swoje podwoje dla wielbicieli wodnych szaleństw. Trzech wybrańców, którzy stanowili reprezentację mieszkańców regionu przecięło w ich imieniu wstęgę. Mateusz Litwiak i Sebastian Niegel z Rudy Śląskiej oraz Krzysztof Syrzisko z Chorzowa zostali wybrani jako fani strony nowego parku wodnego na Facebooku. – Czekałem na otwarcie tego miejsca od czasu informacji o planach budowy, które pojawiły się w 2004 roku w czasach sukcesów Otylii Jędrzejczak na olimpiadzie w Atenach – mówił Mateusz Litwiak z Rudy Śląskiej Halemby. – Uważam, że jest to świetna inwestycja – podkreślał. – Tata zachęcił mnie do zainteresowania się Aquadromem – zdradził Krzysztof Syrzisko. – W moim mieście nie mamy parku wodnego, więc będę przyjeżdżał tutaj – dodał.

Na otwarciu stawiło się wielu mieszkańców, jak i gości spoza Rudy Śląskiej. Do najmłodszych należała 13-miesięczna Julia Plewińska z Rudy Śląskiej Bykowiny. – Od dawna kibicowaliśmy tej inwestycji i bardzo się cieszymy z otwarcia Aquadromu. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak to będzie funkcjonowało – mówiła mama Julii parę chwil po oficjalnym otwarciu. Na wodne atrakcje nie mogli się doczekać także 5-letni Jakub i 3-letnia Zosia Helmys, którzy przyjechali na otwarcie z Rudy Śląskiej Wirku. – Ze względu na chorobę syna ominął Mikołaj w przedszkolu, więc dzisiaj przyjechaliśmy tutaj – mówiła pani Helmys. – Bardzo lubię chodzić na baseny. Najbardziej lubię nurkować – chwalił się Jakub. – A ja lubię pływać na kole – dodała Zosia.
Aquadrom odwiedzili też seniorzy. – Kibicowaliśmy od samego początku tej inwestycji. Patrzyliśmy, jak to powstawała, jak ciężko szły prace – wspominali panowie Roman, Michał i Stanisław. – Mieszkamy niedaleko, praktycznie codziennie byliśmy na budowie, przecież ktoś musiał tego pilnować – podkreślali z uśmiechem. – Czasem ciężko szło. Jak przywieźli kafelki, to przed rozładowaniem dwie godziny odpoczywali, więc dobrze, że wszystko doszło do finału – wspominali.

- Bardzo się cieszę, że obiekt został otwarty, przede wszystkim ze względu na dzieci – mówiła Grażyna Kukiełka. – To będzie perełka, wizytówka Rudy Śląskiej, nasz znak rozpoznawczy. Jest przecież najlepszy na Śląsku – mówił o Aquadromie Roman Skrzypczyk.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter