Header decorative image
Kir Żałobny

Adrian Hajduk trzeci w Bułgarii

Reprezentujący barwy ZKS „Slavia" Ruda Śląska Adrian Hajduk wywalczył III miejsce w bardzo silnie obsadzonym turnieju zapaśniczym im. Dana Kołova, który rozegrany został w dniach 14-16.02.2013 w Sofii.

Turniej ten był sprawdzianem generalnym Reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy Seniorów w zapasach w stylu wolnym, które rozegrane zostaną dokładnie za miesiąc w stolicy Gruzji Tbilisi.

Adrian Hajduk rywalizował w kategorii do 55 kg, w pierwszym pojedynku pokonał w dwóch rundach reprezentanta Mołdawii Aleksandru Chirtoaca, w drugiej walce nie dał szans Francuzowi Chakirowi Ansari, w półfinale niestety musiał uznać wyższość Rumuna Andreia Dukova i w końcu w pojedynku decydującym o brązowym medalu pokonał kolejnego Mołdawianina Anatolija Buriana.

Zdaniem trenera Reprezentacji Polski Marka Garmulewicza start Adriana Hajduka można uznać za udany -  Do Mistrzostw Europy pozostał jeszcze miesiąc, tak więc zawodnicy są już w okresie bezpośredniego przygotowania startowego, który charakteryzuje się dość dużymi obciążeniami i krótko mówiąc mieli prawo na turnieju w Bułgarii być jeszcze w nie najwyższej dyspozycji, a mimo to zawodnik Slavii stanął na podium  – komentuje.

Dalszy etap przygotowań Reprezentacji Polski do Mistrzostw Starego Kontynentu przebiegać będzie na zgrupowaniach w Wałczu i Spale.