Kir Żałobny

Złodzieje ujęci

Złodzieje ujęci

O tym, że praca strażnika miejskiego nie kończy się wraz z wyjściem do domu mogliśmy się już wielokrotnie przekonać. Nie inaczej było i tym razem. 3 czerwca 2020 r. będący po pracy strażnik w trakcie robienia zakupów w sklepie Biedronka zauważył młodego mężczyznę, który najpierw zabrał ze stoiska sportową torbę, a następnie zaczął wkładać do niej różne towary z półek.

Po chwili wraz ze swoim kompanem wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar. O zaistniałym zdarzeniu strażnik poinformował telefonicznie dyżurnego, który na miejsce skierował patrol. Mężczyźni wsiedli do jednego z autobusów i odjechali w kierunku dzielnicy Wirek. Jakież było ich zdziwienie gdy na przystanku zastali oczekujących na nich funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Dzięki podanym rysopisom i na bieżąco przekazywanym przez strażnika informacjom akcja przebiegła szybko i sprawnie. Sprawę przekazano przybyłym również na miejsce policjantom. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że jeden z mężczyzn jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

Wróć