Header decorative image
Kir Żałobny

Nieznajomy

Nieznajomy

O tym jak ważna jest edukacja dzieci w kwestii kontaktów z nieznajomymi im osobami nie trzeba żadnemu rodzicowi przypominać.

W dniu 20.02.2020 r. do strażników patrolujących ul. Objazdową podeszła para, która poprosiła funkcjonariuszy o pomoc. Jak przekazali strażnikom ich 9-letni syn jeździ sam ze szkoły w Kochłowicach. Jakiś czas temu powiedział w domu, że poznał nowego przyjaciela – starszego mężczyznę i spotyka się z nim często na przystanku. Mężczyzna ten miał m.in. pomagać mu zapiąć kurtkę czy też zawiązać but. Para wskazała strażnikom tego mężczyznę.

Okazał się nim 68-latek mieszkający czasowo na terenie naszego miasta. Mężczyzna przyznał, że poznał chłopca, ale oświadczył, że chciał mu tylko i wyłącznie pomóc. Rodzice jakiś czas obserwowali mężczyznę i pomimo, iż twierdził, że czeka na autobus do Zabrza nie wsiadł do żadnego z nich. Wyraźnie było widać, że czeka na dziecko.

W związku z podejrzanym zachowaniem mężczyzny, celem wyjaśnienia sprawy, na miejsce wezwany został patroli Policji, który przejął dalsze czynności.

Wróć