Znany Włoch gościem rudzkiego inkubatora
O tym, że oszczędzanie się opłaca oraz o pięciu powodach dla których warto odwiedzić Toskanię opowiadał w rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości finansista Vito Casetti. Sympatyczny Włoch, znany z programów „Dzień Dobry TVN” oraz „Europa da się lubić”, poprowadził spotkanie ze śląskimi przedsiębiorcami. - Chodzi o to, aby tworzyć taki świat, w którym dostajemy tyle pasywnego dochodu, aby w przyszłości żyć według własnych marzeń, albo co najmniej bezpiecznie – podkreśla Vito Casetti.
Tego typu spotkania odbywają się na terenie całego kraju, jednak na Śląsku to dopiero nowość. - Kilka miesięcy temu zaproponowano mi, by zrobić dla członków Śląskiego Klubu Biznesu spotkanie z Witoldem Casettim. Zorganizowaliśmy takie spotkanie w Czechowicach Dziedzicach. Zainteresowanie było naprawdę duże, dlatego postanowiliśmy robić je cyklicznie – tłumaczy Miłosz Omastka, prezes Regionalnego Centrum Biznesu w Katowicach. – Wybraliśmy inkubator ze względu na to, że dysponuje przede wszystkim bardzo ładną salą konferencyjną i potencjałem biznesowym. Poza tym tutaj bardzo dynamicznie działa klaster multimedialny – dodaje.
Spotkanie biznesowe „Toskania i finanse” zorganizowane w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości miało uświadomić osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą istotę systematycznego oszczędzania. - Tak naprawdę celem wiodącym jest seminarium biznesowe, natomiast wykorzystanie Witolda jako Włocha z urodzenia, ambasadora kultury toskańskiej, autora przewodnika po Toskanii, zwłaszcza w okresie wakacyjnym jest taką naturalną konsekwencją i ciekawym atrybutem, tak więc łączymy te dwa elementy – smaki Toskanii i forum biznesowe – podkreśla Miłosz Omastka.
Witold Casetti pracę w sektorze finansowym rozpoczął w połowie lat 90. Do Polski trafił cztery lata później jako przedstawiciel filii szwajcarskiego holdingu Star Service International, w którym pracował. Karierę medialną rozpoczął, biorąc udział w programie telewizyjnym „Europa da się lubić”, dzięki któremu zyskał dużą popularność. Obecnie mieszka w Polsce i prowadzi własną firmę. – „Ameryka” w Europie ze względu gospodarczego jest w Polsce. Polacy często nie zdają sobie z tego sprawy, narzekają, ale to jest taki nawyk, podobnie jest we Włoszech. Polacy często nie zauważają tego, że Polska się rozwija i ma duże możliwości – komentuje Casetti