Header decorative image
Kir Żałobny

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Na niebieskim tle napis: tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, godło oraz napis Ministerstwo Sprawiedliwości.

Od 19 do 25 lutego br. trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, w którym uczestniczą m.in. członkowie Izby Adwokackiej w Katowicach. W ramach akcji można korzystać z bezpłatnych porad prawnych oferowanych przez adwokatów. W Rudzie Śląskiej dyżur telefoniczny pełni Monika Michońska (od 19 do 25 lutego br. w godz. 10.00 – 17.00 pod numerem: 889 102 304) oraz Michał Tomecki (22 lutego br. w godz. 10.00 – 18.00 pod numerem: 661 865 447).

Akcja jest organizowana w związku z przypadającym na 22 lutego Europejskim Dniem Ofiar Przestępstw, a cały projekt koordynuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest to również okazja, by takie osoby znalazły profesjonalne i adekwatne wsparcie. W organizację wydarzenia włączają się m.in. asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi i policjanci.

- Pomoc prawna jest udzielana za pomocą środków komunikowania się na odległość z możliwością spotkania stacjonarnie w kancelarii wybranego adwokata po uprzednim ustaleniu z nim terminu – mówi adw. Monika Michońska, koordynator akcji z ramienia Izby Adwokackiej w Katowicach. - Każda osoba zainteresowana będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną m.in. w sądach, zaś z ramienia Izby Adwokackiej zdalnie, kontaktując się z adwokatami, którzy podjęli się pomocy prawnej w ramach obchodów – podkreśla.

W ramach Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na terenie całego kraju funkcjonuje 305 miejsc świadczenia pomocy.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter