Kir Żałobny

Rozbiegana Ruda

Rozbiegana Ruda

Ponad 3 700 uczestników i blisko 30 000 pokonanych kilometrów. To bilans zakończonego dziś cyklu „Bieg Wiewiórki”. Impreza odbywała się w lasach halembskich w Rudzie Śląskiej od lutego br. Złożyło się na nią 9 biegów. Wydarzenie było kierowane do osób rozpoczynających przygodę z bieganiem i miłośników marszu Nordic Walking. Co ciekawe, organizatorzy nie premiowali wyników poszczególnych zawodników, ale ich frekwencję. Pamiątkowe statuetki odebrały dziś osoby, które zaliczyły co najmniej 6 biegów. Było ich ponad 350.

- Impreza była prawdziwym strzałem w dziesiątkę. To naprawdę fantastyczny widok, kiedy całe rodziny aktywnie spędzają wolny czas. Już teraz możemy obiecać, że „Bieg Wiewiórki” będziemy kontynuować w przyszłym roku – zapewnia prezydent Grażyna Dziedzic.

Cykl „Bieg Wiewiórki” składał się z 9 biegów, które raz w miesiącu odbywały się w halembskich lasach. Bazą dla zawodników była infrastruktura Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 przy ul. Energetyków. Organizatorzy biegu od początku podkreślali, że w imprezie tej liczy się przede wszystkim dobra zabawa i promocja aktywnego trybu życia. – To był cel, który od początku nam przyświecał, dlatego nie nagradzaliśmy zawodników, którzy osiągali najlepsze rezultaty, a tych, którzy aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu przez niemal cały rok – podkreśla August Jakubik, współorganizator biegu.

W ten sposób osoby, które ukończyły przynajmniej 6 z 9 biegów, dziś, na zakończenie cyklu, otrzymały statuetkę z symbolem biegu, czyli z wiewiórką. - Okazało się, że takich osób było ponad 350. To pokazuje, ilu mieliśmy wiernych uczestników naszych zawodów. Do tego trzeba dodać rzeszę biegaczy, którzy uczestniczyli w mniejszej liczbie biegów, czy też chociaż raz w nich wystartowali – informuje August Jakubik  

Zawodnicy, którzy uczestniczyli w „Biegu Wiewiórki”, każdorazowo rywalizowali na pętli o długości 4,25 km. Mogli ją pokonywać, w zależności od stopnia zaawansowania biegowego, od jednego do czterech razy. Na tej samej trasie odbywała się również rywalizacja w Nordic Walking. – Taka pętla to idealne rozwiązanie, ponieważ osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem mogły przebiec jedno lub dwa okrążenia, natomiast zaprawieni w bojach biegacze mogli przebiec maksymalnie 17 km – podkreśla August Jakubik.

Co ważne, w zawodach udział mogły brać również dzieci, które rywalizowały na dystansie 1 km. Za każdym razem w imprezie uczestniczyło kilkadziesiąt maluchów. Przez 9 biegów przewinęło się ich blisko 600. Najmłodszy uczestnik, który wystartował podczas „Biegu wiewiórki”, miał zaledwie kilka miesięcy i trasę pokonał w wózku pchanym przez mamę. 

Podczas 9 biegów, które odbyły się na przestrzeni od lutego do listopada tego roku, w imprezie wzięło udział ponad 3 700 uczestników. Pokonali oni blisko 30 000 km. Największą frekwencję odnotowano podczas marcowej edycji biegu. Wtedy wzięło w nim udział 535 osób.

W przyszłym roku w ramach „Biegu Wiewiórki” zaplanowanych jest 9 biegów. Pierwszy z nich odbędzie się 18 lutego 2017 roku i już dzisiaj zapraszamy. Nowy regulamin oraz aktualne informacje można uzyskać na stronie biegu: www.biegwiewiorki.pl

W Rudzie Śląskiej wraz z zakończeniem cyklu „Bieg Wiewiórki” nie zakończył się jeszcze sezon biegowy. Tradycyjnie 11 listopada w mieście odbędą się Biegi Niepodległości. Aktualnie pod adresem:

http://mosir.rsl.pl/index.php?s=36&o=listing_informacji&id_kat=5&id_informacji=9547

trwają elektroniczne zapisy do tych zawodów.

Galeria zdjęć z Biegu Wiewiórki

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter