Od soboty zapraszamy na lodowisko!

2018-11-22

Na sobotę /24 listopada/ zaplanowano uruchomienie zadaszonego lodowiska na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej – Orzegowie. Od grudnia będzie można korzystać również z lodowiska w dzielnicy Nowy Bytom.

Lodowisko na Burloch Arenie przy ul. Bytomskiej 15 w Orzegowie ma wymiary 30 x 60 metrów i mieści jednorazowo nawet 150 osób. Przy obiekcie działa wypożyczalnia łyżew, dzięki której nawet osoby nie posiadające własnego sprzętu mogą spróbować swoich sił na lodzie. Lodowisko jest zadaszone, dodatkowo posiada sztuczne oświetlenie, co umożliwia zabawę do późnych godzin wieczornych.

Godzina korzystania z lodowiska kosztuje 7 zł dla osób dorosłych, 6 zł dla emerytów i rencistów, 5,5 zł dla studentów do 25 lat, 5 zł dla dzieci i młodzieży szkolnej i 4 zł dla osób niepełnosprawnych. Wypożyczenie łyżew to koszt 4,5 zł za godzinę, a „misia” do nauki jazdy – 8 zł za godzinę. Można też zarezerwować całe lodowisko w cenie 250 zł za godzinę.

Lodowisko czynne jest przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 20.00, a w soboty i niedziele od 9.00 do 20.00. Przez większość czasu jest ogólnodostępne, jednak część godzin przeznaczona jest dla Rudzkiego Towarzystwa Hokejowego „Zryw” lub zarezerwowana, a część dzielona ze szkołami. Przed wybraniem się na lodowisko warto więc sprawdzić harmonogram - przykładowo w sobotę godziny ogólnodostępne zaczynają się od 11.30, a w niedzielę od 13.00.

Od 6 grudnia dostępne ma być również lodowisko w dzielnicy Nowy Bytom przy ul Ratowników.