Dostępność

RUDA Śląska

miasto otwartych możliwości
Ruda Śląska w obiektywie

Aktualności

  1. proszę czekać …

"Gwiazdkowa Niespodzianka 2009"

 

 

Akcja jest częścią światowego przedsięwzięcia pod nazwą Operation Christmas Child prowadzonego przez międzynarodową organizację Samaritan's Purse. W zamożniejszych krajach prywatne osoby przygotowują prezenty świąteczne dla ubogich dzieci w innych częściach świata. Nasz kraj jest jednym z 89, do których te paczki trafiły, a pochodzą z Niemiec, Anglii i USA.

 

W naszym mieście od 2001 roku Klub King's Kids przy współpracy z Urzędem Miasta Ruda Śląska, MZOPO i MOSiR-em prowadzona jest akcja, która dzięki darczyńcom nabrała rozdźwięku i jest stawiana za wzór w wielu polskich miastach. W latach 2001 - 2008 około 5000 dzieci z naszego miasta otrzymało świąteczne upominki zrobione przez rówieśników, którzy czasami są w jednej klasie lub mieszkają na jednym podwórku.

  

Jak zrobić paczkę?

Do zrobienia paczki najlepiej użyć pudełka po butach lub innego o podobnych wymiarach. Dobrze jest okleić je kolorowym papierem prezentowym. Najpierw należy określić przedział wiekowy (2-4 lata, 5-9 lat, 10-14 lat) i pleć (dziewczyna / chłopiec) dziecka, dla którego prezent będzie przeznaczony i pod tym katem dokonywać zakupu artykułów.

 

Co podarować dzieciom?

Lista przykładowych artykułów, które można umieścić w paczkach:

1. ZABAWKI (maskotki, lalki, samochody, piłeczki, puzzle, gry itp.)

2. ARTYKUŁY HIGIENICZNE (pasty i szczoteczki do zębów, grzebienie i szczotki do włosów, kremy, mydło, szamponu itp.)

3. ARTYKUŁY SZKOLNE (kolorowe mazaki, pisaki żelowe, długopisy i kredki, gumki do ścierania, zeszyty, linijki, książeczki do malowania lub czytania itp.)

4. ODZIEŻ (czapki, szaliki, rękawiczki, koszulki, skarpetki, czapki z daszkiem, swetry, spodnie, kapcie itp.)

5. SŁODYCZE (cukierki, lizaki, czekolada, pierniki, ciastka, gumy do żucia, żelki, batony, ciasta w trwałym opakowaniu itp.).

 

Lista artykułów, których nie należy umieszczać w paczkach obejmuje m.in.: rzeczy zabrudzone lub uszkodzone; przeterminowane artykuły spożywcze; leki; artykuły mogące ulec rozlaniu itp.

 

Paczki należy dostarczyć do siedziby klubu King's Kids przy ul.Gwareckiej 2 w Rudzie Śląskiej - Bykowinie we wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach od 17.30 do 19.30 lub do Działu Imprez MOSiR Ruda Śląska ul. Hallera 14a w godzinach od 10.00 do 17.00 

 

Rudzccy Koordynatorzy Gwiazdkowej Niespodzianki

Grzegorz Skrobarczyk

Sandra Skrobarczyk

Aniela Skrobarczyk

 

 

 

 strategia

Śląsko godka

  1. web developer: Artur Kępa
Dodaj opinię o stronie »

Ruda Śląska