Dostępność

RUDA Śląska

miasto otwartych możliwości
Ruda Śląska w obiektywie

Aktualności

  1. proszę czekać …

"Gwiazdkowa Niespodzianka 2009"

 

 

Akcja jest częściąświatowego przedsięwzięcia pod nazwą Operation Christmas Childprowadzonego przez międzynarodowąorganizację Samaritan's Purse. W zamożniejszych krajachprywatne osoby przygotowują prezenty świąteczne dla ubogich dzieciw innych częściach świata. Nasz kraj jest jednym z 89, do którychte paczki trafiły, a pochodzą z Niemiec, Anglii i USA.

 

W naszym mieścieod 2001 roku Klub King's Kids przy współpracy z Urzędem Miasta RudaŚląska, MZOPO i MOSiR-em prowadzona jest akcja, która dziękidarczyńcom nabrała rozdźwięku i jest stawiana za wzór w wielupolskich miastach. W latach 2001 - 2008 około 5000 dzieci z naszegomiasta otrzymało świąteczne upominki zrobione przez rówieśników,którzy czasami są w jednej klasie lub mieszkają na jednympodwórku.

  

Jak zrobićpaczkę?

Do zrobieniapaczki najlepiej użyć pudełka po butach lub innego o podobnychwymiarach. Dobrze jest okleić je kolorowym papierem prezentowym.Najpierw należy określić przedział wiekowy (2-4 lata, 5-9 lat,10-14 lat) i pleć (dziewczyna / chłopiec) dziecka, dla któregoprezent będzie przeznaczony i pod tym katem dokonywać zakupuartykułów.

 

Co podarowaćdzieciom?

Listaprzykładowych artykułów, które można umieścić wpaczkach:

1. ZABAWKI(maskotki, lalki, samochody, piłeczki, puzzle, gry itp.)

2. ARTYKUŁYHIGIENICZNE (pasty i szczoteczki do zębów, grzebienie i szczotki dowłosów, kremy, mydło, szamponu itp.)

3. ARTYKUŁYSZKOLNE (kolorowe mazaki, pisaki żelowe, długopisy i kredki, gumkido ścierania, zeszyty, linijki, książeczki do malowania lubczytania itp.)

4. ODZIEŻ (czapki,szaliki, rękawiczki, koszulki, skarpetki, czapki z daszkiem,swetry, spodnie, kapcie itp.)

5. SŁODYCZE(cukierki, lizaki, czekolada, pierniki, ciastka, gumy do żucia,żelki, batony, ciasta w trwałym opakowaniu itp.).

 

Lista artykułów,których nie należy umieszczać w paczkach obejmuje m.in.: rzeczyzabrudzone lub uszkodzone; przeterminowane artykuły spożywcze;leki; artykuły mogące ulec rozlaniu itp.

 

Paczki należydostarczyć do siedziby klubu King's Kids przy ul.Gwareckiej 2 wRudzie Śląskiej - Bykowinie we wtorki, środy, czwartki i piątki wgodzinach od 17.30 do 19.30 lub do Działu Imprez MOSiR Ruda Śląskaul. Hallera 14a w godzinach od 10.00 do 17.00 

 

Rudzccy Koordynatorzy GwiazdkowejNiespodzianki

Grzegorz Skrobarczyk

Sandra Skrobarczyk

Aniela Skrobarczyk

 

 

 

 
strategia

Śląsko godka

  1. web developer: Artur Kępa