Stowarzyszenia sportowe

1. Akademia Piłkarska „Bielik”
prezes: Bożena Gierczak
41-711 Ruda Śląska
ul. Ustronna 6

2. GKS "Grunwald" Ruda Śląska
prezes: Leszek Mazur
Ruda Śl. 6/Halemba
ul. Kłodnicka 54
tel. 32 242 55 62, 32 242 55 64

3. GKS "Śląsk" Ruda Śląska
prezes: Piotr Żmurko
Ruda Śl. 7/Kochłowice
ul. Oświęcimska 90 (przy ZSO nr 3)
tel. 32 207 81 65, 606 466 495
więcej>>>

4. GKS "Urania" Ruda Śląska
prezes: Bernard Wawrzynek
Ruda Śl. 7/Kochłowice
ul. Ks. Tunkla 12
tel. 32 242 89 39, 510 092 992
e-mail: urania.prezes@wp.pl
treść statutu

5. GKS "Wawel" Wirek
prezes: Dariusz Niemaszyk
Ruda Śl. 10/Wirek
ul. Katowicka 1
tel. 32 244 66 08

6. Katolicki Parafialny Klub Sportowy "Halemba"
prezes: Danuta Wodarska
Ruda Śl. 6/Halemba
ul. 1-go Maja 36
tel. 32 240 04 04, 788 528 088
e-mail: kpkshalemba@o2.pl

7. Klub Olimpiad Specjalnych „Halembianka”
prezes: Waldemar Zacłoński
41 – 706 Ruda Śląska
ul. Kłodnicka 103
tel. 32 243 34 846, 502 775 983
e-mail: elamyciek@wp.pl

8. Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF "Jastrząb"
prezes: August Jakubik
Ruda Śl. 9/Nowy Bytom
ul. Ratowników 2
tel. 32 243 53 09
e-mail: augustjakubik@yahoo.com
treść statutu

9. KS "Pogoń" Ruda Śląska
prezes: Jan Ditrich
Ruda Śl. 9/Nowy Bytom
ul. Hallera 16b
tel. 32 340 59 23
treść statutu

10. Klub Sportowy "Rugby Club Ruda Śląska"
przewodniczący: Aleksander Oleszczuk
Ruda Śl.1/Ruda
ul. Gierałtowskiego 20b/5
tel. 510 132 922, fax: 32 771 23 47
e-mail: zarzad@rugby-ruda-slaska.enetia.pl

11. KS "Slavia" Ruda Śląska
prezes: Dariusz Dobiech
Ruda Śl. 4/Orzegów
ul. Bytomska 13
tel. 32 248 42 92
e-mail: dega@rsm.com.pl
więcej>>>

12. KS "Szachiści.pl"
prezes: Grzegorz Fudalej
Ruda Śl. 6/Halemba
ul. Leśna 22a/4
tel. 660 462 878
e-mail: g.fudalej@szachisci.pl

13. KS "Zgoda" Ruda Śląska - Bielszowice
prezes: Krystian Mrochen
Ruda Śl. 11/Bielszowice
ul. Sportowców 10
tel. 32 240 22 00
e-mail: zgoda@poczta.onet.pl
treść statutu
więcej>>>

14. MAKS - Miejski Akrobatyczny Klub Sportowy
prezes: Paweł Kamiński
Ruda Śl. 4/ Orzegów
ul. Fojkisa 2/5
tel. 507 020 013
e-mail: pawka@op.pl
więcej>>>

15. MKS "Pogoń" Ruda Śląska
prezes - Adam Markiefka

16. Curlik Rudzki Klub Curlingowy
prezes: Kazimierz Chęć
ul. Zabrzańska 51
tel. 691 782 186
e-mail: curlik@poczta.onet.pl

17. Rudzki Klub Grotołazów "Nocek"
prezes: Łukasz Pawlas
Ruda Śl. 10/Wirek
ul. Obrońców Westerplatte 2a
tel./fax 32 242 09 46
e-mail: rkgnocek@poczta.onet.pl

18. Rudzki Klub Kyokushin-Karate
prezes: Roman Dymek
Ruda Śl. 9/Nowy Bytom
ul. Ratowników 2
tel. 504 236 996
e-mail: romandymek@elsat.net.pl

19. Rudzki Klub Narciarski "RKN"
prezes: Przemysław Podolski
Ruda Śl. 10/Wirek
ul. Jankowskiego 22
więcej>>>

20. Rudzki Klub Płetwonurków LOK "Orka"
prezes: Piotr Fąferek
Ruda Śl.4/Orzegów
ul. Zielińskiego 4a/6
tel. 32 248 01 03
więcej>>>

21. Rudzki Klub Sportowy "MAT"
prezes: Adam Wrocławczyk
Ruda Śl. 5/Bykowina
ul. Sztygarska 9
tel. 600 815 178
e-mail: rksmat@wp.pl
treść statutu
więcej>>>

22. Rudzkie Towarzystwo Hokejowe "ZRYW" Ruda Śląska
prezes: Jerzy Sobera
Ruda Śl. 4/Orzegów
ul. Bytomska 15
tel. 32 248 22 58
e-mail: rthzryw@op.pl
treść statutu
więcej>>>

23. Stowarzyszenie Klub "Zdebel"
prezes: Tadeusz Barnaś
Ruda Śl. 10/Wirek
ul. Polna 65
tel. 32 244 67 57, 506 108 662
treść statutu
wiecej>>>

24. Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Walki
brak aktualnych danych

25. Stowarzyszenie Piłki Ręcznej "Grunwald"
prezes: Aleksander Strzeja
Ruda Śl. 6/Halemba
ul. Kłodnicka 95

26. Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Spart Ruda Śląska
prezes: Damian Martin
Ruda Śl.6/Halemba
ul. 1 Maja 87

27. Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "Gwiazda" Ruda Śląska
prezes: Arkadiusz Grzywaczewski
Ruda Śl.6/Halemba
ul. Ks. Lexa 11a/11
tel. 32 797 49 88, 504 197 289
e-mail: gwiazda@srsgwiazda.pl

28. Stowarzyszenie Tenisowe "Gem"
prezes: Jerzy Strachota
Ruda Śl. 9/Nowy Bytom
ul. Pokoju 13
tel. 32 242 04 02
więcej>>>

29. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Ruda Śląska
prezes: Agnieszka Błońska
41-706 Ruda Śląska
ul. Kochłowicka 29 d

30. Szkółka Rekreacyjno-Sportowa „Orlik” Ruda Śląska
prezes: Krzysztof Błoński
Ruda Śl. 5/Bykowina
ul. Gwarecka 2

31. Śląska Federacja Cyklistów
prezes: Andrzej Buchczyk
Ruda Śl. 7/Kochłowice
ul. Rzeczna 13
tel. 32 242 83 29
więcej>>>

32. Śląski Klub Sportów Technicznych "Formuła"
prezes: Rajmund Piecha
Ruda Śl. 5/Bykowina
ul. Gwarecka 2
tel. 509 304 032
e-mail: formula_rsl@wp.pl

33. Śląski Klub Techniki Modelarskiej
prezes: Józef Chwoła
Ruda Śl. 6/Halemba
ul. Kłodnicka 97
tel. 32 243 16 87, 509 054 051
e-mail: ssktm@vp.pl
więcej>>>

34. Towarzystwo Lekkoatletyczne "Pogoń"
prezes: Piotr Prencel
Ruda Śl. 6/Halemba
ul. Energetyków 15
tel. 32 340 83 03
e-mail: tlpogon@vp.pl

35. Towarzystwo Piłkarskie "Jastrząb Bielszowice"
prezes: Marek Nowok
Ruda Śl. 11/Bielszowice
ul. Sportowców 22
tel. 32 240 20 90

36. Towarzystwo Sportowe i Rekreacji "Nova"
prezes: Jacek Mlejnek
Ruda Śl.3/Godula
ul. Solskiego 4b/24

37. Turystyczny Klub Kolarski PTTK „TIGRIS” Ruda Śląska
prezes: Zbigniew Domżalski
Ruda Śl. 1/Ruda
ul. Janasa 21
tel. 501 153 853
e-mail: tdomzalski@poczta.onet.pl

38. Uczniowski Klub Sportowy BUSHIDO – Rudzki Klub Sportów i Sztuk Walki – BUSHIDO
prezes: Rafał Burdzik
Ruda Śl. 5/Bykowina
ul. Fr. Wilka 8a/22
tel. 605 617 723

39. UKS "Floret"
prezes: Jadwiga Lignarska-Guzy
Ruda Śl. 5/Bykowina
ul. 11-go Listopada 15
tel. 32 240 82 00
e-mail: sp23rudasl@poczta.onet.pl
treść statutu
więcej>>>

40. UKS "Gimnazjum nr 7"
prezes: Damian Szołtysik
Ruda Śl. 10/Wirek
ul. Westerplatte 2a
tel./fax. 32 242 09 46
e-mail: gimna7@op.pl
więcej>>>

41. Uczniowski Klub Sportowy „Grot” Ruda Śląska
prezes: Paweł Kieruzel
ul. Joanny 13
SP 40
tel. 784 047 373

42. UKS "Halembianka 2001"
prezes: Waldemar Polak
Ruda Śl. 6/Halemba
ul. Energetyków 15
tel. 502 504 798
e-mail: zoclonski@poczta.onet.pl
więcej>>>

43. UKS "Kochłowiczanka"
prezes: Jan Barucha
Ruda Śl. 7/Kochłowice
ul. Oświęcimska 90
tel. 32 243 78 06
e-mail: uks_Kochlowiczanka@interia.pl
więcej>>>

44. UKS "15 Halemba"
prezes: Alfred Skorupiński
Ruda Śl. 6/Halemba
ul. Energetyków 15
tel. 32 242 62 64, 600 242 354
treść statutu
więcej>>>

45. Uczniowski Klub Sportowy "Ronin"
prezes: Aleksandra Chałaszczyk
Ruda Śl.5/Bykowina
ul. Plebiscytowa 18d/16
tel: 500 124 433, 506 155 716
e-mail: kielkowski@o2.pl

46. Uczniowski Klub Sportowy "Silesia 07"
Halina Szromek
brak aktualnych danych

47. UKS "Sokół" w likwidacji
prezes: Joanna Jachimek
Ruda Śl. 10/Wirek
ul. Gliniana 2
tel. 32 242 00 66
e-mail: akademiatenisa@op.pl
więcej>>>

48. UKS "Suples 2003"
prezes: Jan Kasprzak
Ruda Śl. 9/Nowy Bytom
ul. Planty Kowalskiego 3
tel. 515 153 710
więcej>>>

49. UKS "Wolej Bielszowice"
prezes: Michał Wolny
Ruda Śl. 11/Bielszowice
ul. Szkolna 22
tel. 502 565 420
więcej>>>

50. WOPR Oddział Miejski
prezes: Mariusz Komendera
Ruda Śl. 9/Nowy Bytom
ul. Ratowników 2
tel. 32 242 09 68, 601 919 485
więcej>>>

51. Zapaśniczy KS "Milon"
prezes: Mariusz Feliksik
Ruda Śl. 6/Halemba
ul. Kłodnicka 51
tel. 501 288 330
więcej>>>

52. Zapaśniczy Klub Sportowy "Slavia"
prezes: Marek Garmulewicz
Ruda Śl. 4/Orzegów
ul. Bytomska 13
tel. 32 243 05 02
e-mail: mack86@o2.pl
więcej>>>

53. Uczniowski Klub Sportowy CAPOEIRA
prezes: Sebastian Pontus
ul. Olszynowa 2a/6

54. UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska
prezes: Piotr Czyżak
Ruda Śląska – Kochłowice
ul. Łukasiewicza 7

55. UKP Ruda Śląska
prezes: Piotr Staniszewski
Ruda Śląska - Ruda
ul. Chryzantem 10